Menu

Vezë me spinaq

 • Detaje
 • Komento

Përbëresit

 • 5 vezë,
 • 100 gr djathë të fortë,
 • 50 gr proshutë,
 • 400 gr spinaq,
 • Një filxhan kafeje qumësht,
 • Kripë,
 • Piper.

Udhëzime

 1. Spinaqi pastrohet, lahet,pritet imët dhe vlohet pak, sa të avullojë lëngu.
 2. Vezët tunden,shtohen djathi i troshitur,proshuta e prerë imët,qumështi,kriposet sipas shijes dhe përzihet me spinaq të ftohur.
 3. Në yndyrë të nxehtë,fërgohen omëletët e madhësisë së dëshiruar,një nga një,duke pasur kujdes që ato të mbesin të buta.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *