Menu

Supë zogu me karrota

 • Detaje
 • Komento

Përbëresit

 • 200 gr mish zogu,
 • 1 qepë,
 • 100 gr karrota,
 • Kripë,
 • Vegetë,
 • 1 lugë gjalpë,
 • 1 vezë,
 • 1 lugë ajkë(sipas dëshirës mund t’i shtohen bizele dhe kokrra misri).

Udhëzime

 1. Fërgohet qepa e grirë hollë dhe karrotat e prera në rrathë.
 2. I shtohet mishi i prerë në kubikë,fërgohet bashkë me qepë,i shtohet 1 lugë miell dhe, duke e përzier vazhdimisht, i shtohen 1.5 lit ujë,kripë,vegetë dhe piper.
 3. Pasi të jetë zier mishi,largohet nga zjarri.
 4. Supës i shtohet një vezë e tundur me një lugë ajkë.
 5. Shërbehet e nxehtë.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *