Menu

Supë me karrota në rende

  • Detaje
  • Komento

Përbëresit

  • 1/2 kg karrota,
  • 2 lugë vaj,
  • 2 katrorka supe,
  • piper
  • 1 lugë ajkë.

Udhëzime

  1. Karrotat e pastruara dhe të prera, zihen 30 min.në 2 l. ujë me katrorka supe dhe vaj.
  2. Tunden me blender,shtohet një lugë ajkë e përzier mirë me pak ujë,piper dhe rregullohet me kripë sipas shijes.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *