Menu

Supë me brumca grizi

 • Detaje
 • Komento

Përbëresit

 • 1 lugë gjalpë,
 • 1 vezë,
 • 4 lugë ermik,
 • kripë,
 • vegetë,
 • majdanoz,
 • 1.5 lit supë mishi ose katrorke.

Udhëzime

 1. Vezës së tundur i shtohen ermiku ,pak kripë dhe pasi të përzihet mirë,masa qëndron ½ ore në vend të ftohtë.
 2. Masa e përgatitur,hidhet me lugë çaji, në 1.5 lit supë mishi ose katrorke.
 3. Brumçat zihen 10 minuta në zjarr të ngadaltë.
 4. Nëse supa përgatitet me ujë,i hidhen 1 lugë gjalpë ose 2 lugë vaj dhe 1 lugë vegetë.
 5. Pasi të derdhet në supore, i hidhet majdanoz i grirë hollë.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *