Menu

Supë me biskota djathi

 • Detaje
 • Komento

Përbëresit

 • 1 litër buljon i përgatitur me mish,
 • qepë e karota (supë e kthjellët),
 • 2 vezë,
 • 2 lugë miell,
 • pak kripë,
 • 1 copë e vogël djathi i kaluar në rende,
 • në majë të gishtërinjve specall,
 • majdanoz i tharë.

Udhëzime

 1. Tunden vezët me pak kripë.
 2. Hidhen mielli me një majë thike pluhur paste dhe gjysma e djathit.
 3. Masa përzihet mirë me lugë dhe derdhet në tepsi të shtruar me letër pergamenti ose letër të lyer me yndyrë,në trashësi prej ½ cm.
 4. Mbi i hidhet specall e djathë në rende dhe futet në furrë të nxehtë me temperaturë 200 gradë C për t’u pjekur për 10-12 minuta.
 5. Pritet në katrorka. Biskotat shërbehen veçan dhe hidhen në supë të nxehtë.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *