Menu

Supë e kthjellët me perime

 • Detaje
 • Komento

Përbëresit

 • 2 karrota,
 • 200 gr lulelakër,
 • 200 gr brokoli,
 • 2 degë selinoje,
 • 2 lugë fidhe,
 • 1.5 litër supë mishi ose katrorke,
 • Vaj ulliri,
 • Majdanoz
 • Piper.

Udhëzime

 1. Në dy lugë vaj, fërgohen 5 minuta karrotat e prera në rrathë.
 2. Shtohen 1/2 litër supë mishi ose katrorke dhe vazhdon zierja edhe 5 minuta.
 3. Shtohet lulelakra që të ziejn së bashku.
 4. Pas 5 minutash shtohen edhe një litër supë, dega e selinos e prerë në pjesë të vogla, brokoli dhe sipas dëshirës fidhe.
 5. Supa vlon edhe 7 minuta dhe si çdo supë shërbehet e nxehtë.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *