Menu

Shurup trëndafili

  • Detaje
  • Komento

Përbëresit

  • Petale trëndafili të kuq me aromë,
  • limontoz.

Udhëzime

  1. Mblidhen petalet e trëndafileve të kuqe me aromë.
  2. Petalet lahen mirë me ujë të ftohtë dhe vendosen në kavanoz 3 litërsh.
  3. Në të hidhen 50 gr limontoz dhe kavanozi mbushet me ujë të ftohtë.
  4. Mbyllet dhe vendoset në vend me diell për disa ditë,pastaj kullohet dhe derdhet në shishe të sterilizuara.
  5. Kur të shërbehet,zbërthehet me ujë të ftohtë duke i shtuar sheqer sipas dëshirës.
  6. Shërbehet i ftohtë në ditë të nxehta vere.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *