Menu

Sallatë me rrënjë perimesh

 • Detaje
 • Komento

Përbëresit

 • 2 rrepa të bardha,
 • 2 karota,
 • 2 domate,
 • 1 spec djegës,
 • 1 qepë e vogël,
 • 1 thelb hudhër,
 • Majdanoz,
 • Disa kokrra ulliri,
 • Disa rrepka të kuqe,
 • Vaj ulliri,
 • Lëngu i gjysmë limonit,
 • Kripë.

Udhëzime

 1. Rrepat dhe karotat pastrohen dhe veçan kalohen në rende.
 2. Karotës i shtohet hudhër e shtypur,kurse rrepës majdanoz i grirë.
 3. Hidhen vaj ulliri,kripë dhe lëng limoni.
 4. Sallatat e përziera,vihen në fletë sallate të gjelbër.
 5. Përgatitet edhe sallatë me domate,spec,qepë dhe rrepka të kuqe.
 6. Kriposet,i hidhen vaj dhe lëng limoni.
 7. Sallata e përzier vihet në mes të pjatës,përreth sallata nga karota dhe rrepa dhe zbukurohet sipas shijes.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *