Menu

Sallatë me purrinjë

 • Detaje
 • Komento

Përbëresit

 • 1/2 kg.purrinjë,
 • 1/4 kg.karota,
 • 2-3 patate,
 • 2-3 vezë të ziera,
 • vaj,
 • uthullë,
 • kripë,
 • majonezë.

Udhëzime

 1. Priten purrinjët imët.
 2. Kriposen dhe përzihen duke i shtypur pak me lugë.
 3. Karotat dhe patatet zihen në ujë të njelmët.
 4. Pasi të ftohen pak,priten në kubik të vegjël dhe bashkohen me purrinjët.
 5. Shtohen vezët e prera në kubik.
 6. Hidhet hudhër e shtypur,kripë,piper,uthull,sipas dëshirës specall me fara dhe majonezë.
 7. Përzihet me kujdes,hidhet majdanoz i grirë hollë dhe shërbehet me peshk,mish të pjekur ose të zier.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *