Menu

Sallatë me misër

 • SALLATË ME MISËR
 • Detaje
 • Komento

Përbëresit

 • 400 gr.kokrra misëri,
 • 30 gr.gjalpë,
 • 2-3 lugë ajkë,
 • 2 thelpinjë hudhre,
 • 1/2 tubë majdanoz.

Udhëzime

 1. Misri zihet 5 min. në ujë të njelmët me pak gjalpë.
 2. Qepa grihet,kriposet,shtypet pak me lugë dhe përzihet me ajkë ose majonezë.
 3. Shtohet majdanozi i grirë hollë dhe përzihet me misër të kulluar dhe të ftohur.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *