Menu

Sallatë fshati

 • Detaje
 • Komento

Përbëresit

 • 400 gr domate,
 • 200 gr tranguj,
 • 200 gr speca,
 • 100 gr qepë,
 • 1/2 lugëz rigon,
 • Ullinjë,
 • Vaj ulliri,
 • Djath,
 • Lëng limoni,
 • Sipas nevojës kripë.

Udhëzime

 1. Përbërësit priten në rrathë, feta dhe kubikë.
 2. Bëhet përzierja e vajit, limonit, rigonit dhe kripës.
 3. Hidhet sipër sallatës, përzihet me kujdes.
 4. Sallata shërbehet si shujtë e vogël,ose me peshk, apo mish në zgarë.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *