Menu

Sallatë e shijshme verore

 • Detaje
 • Komento

Përbëresit

 • 1 kg domate,
 • 1 kg speca (2-3 speca djegës),
 • 1 kokë hudhër,
 • 4 lugë vaj,
 • 2 lugë uthull,
 • 1 tubë majdanoz,
 • Kripë.

Udhëzime

 1. Domatet dhe specat piqen,qërohen,grimcohen,u hidhen hudhra e shtypur,kripa,vaji,uthulla, majdanozi i grirë.
 2. Sallata përzihet mirë dhe shërbehet.
 3. Shërbehet mirë me bukë mrume të vogla e të nxehta.
 4. Përbërja mund të dyfishohet,pasi që kjo sallatë,e mbuluar mirë,mund të ruhet në frigorifer 2-3 ditë, pa e humbur shijen dhe cilësinë.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *