Menu

Punç pemësh me çaj cejloni

 • Detaje
 • Komento

Përbëresit

 • 1/4 lit çaj cejloni të rëndë dhe të ftohur mirë,
 • lëngu i 4 portokajve,
 • lëngu i 1 limoni,
 • 1 lugë supe sheqer,
 • 1/8 lit shurup të dendur mjedhrash ose vishnjesh,
 • 1/4 lit lëng ananasi,
 • 1/2 shishe ujë mineral,
 • 8 katrorka akulli.

Udhëzime

 1. Çaji i ftohtë derdhet në bardhak qelqi.
 2. Shtohet lëngu i portokajve, lëngu i limonit, shurupi i mjedhrave, lëngu i ananasit, sheqeri dhe të gjitha përzihen mirë.
 3. Shtohen akulli, uji mineral dhe shërbehet në ditë të nxehta vere.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *