Menu

Pogaçe me suxhuk

 • Detaje
 • Komento

Përbëresit

 • 2 vezë,
 • 1 gotë kos,
 • 1/2 qeskë pluhur paste,
 • ¼ gotë vaj,
 • 1 ½ gotë miell,
 • pak kripë,
 • suxhuk ose djathë.

Udhëzime

 1. Tunden vezët dhe shtohen përbërësit e tjerë një nga një,përpos suxhukut.
 2. Masa përzihet mirë me lugë dhe derdhet në tepsi të lyer me yndyrë.
 3. Mbi radhiten copat e suxhukut ose djathë i troshitur.
 4. Futet në furrë të nxehtë me temperaturë 200 gradë C për t’u pjekur.
 5. Pritet me thikë në katrorë të dëshiruar.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *