Menu

Poça

 • Detaje
 • Komento

Përbëresit

 • 250 gr margarinë,
 • 1/2 filxhan kafeje vaj,
 • 2 vezë,
 • 1 e verdhë veze,
 • 5 lugë kos,
 • 1 lugë çaji sodë buke,
 • kripë,
 • susam,
 • miell,
 • djathë,
 • majdanoz.

Udhëzime

 1. Margarina e zbutur tundet me vezë.
 2. Shtohen kripë,kos,miell aq sa të gatuhet një brumë i butë.
 3. Gjersa të pushojë pak brumi,djathi shtypet dhe përzihet me majdanoz të grirë hollë. Brumi ndahet në kuleç të vegjël, sheshohen me dorë,lyhen me vaj, në mes hidhet djathë i troshitur me majdanoz dhe mbyllen kiflet duke patur kujdes që skajet të mbyllen mirë.
 4. Radhiten në tepsi të lyer me yndyrë,lyhen me të verdhë veze dhe mbi u hidhet susam.
 5. Piqen në furrë me temperaturë 200 gradë Celsius për afro 15 minuta.

< [/checklist]

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *