Menu

Patate të skuqura

  • Detaje
  • Komento

Përbëresit

  • 1 kg patate,
  • 2 lugë gjalpë,
  • 1 qepë,kripë.

Udhëzime

  1. Patatet e lara zihen,qërohen dhe priten në rrathë.
  2. Në tigan shkrihet gjalpi dhe në të skuqen nga të dyja anët patatet e ziera dhe qepa e prerë në rrathë.
  3. Mbi hidhet vegetë dhe piper.
  4. Nëse mbi patate hidhet lëngu i mishit të pjekur,ato janë edhe më të shijshme.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *