Menu

Paragjellë me kikirikë

 • Detaje
 • Komento

Përbëresit

 • 1/2 kg mish i bardhë pule,
 • 4-5 tranguj turshi,
 • 100 gr kikirika të pjekur dhe të qëruar,
 • 3 vezë të ziera,
 • 3 lugë vaj ulliri,
 • 4 lugë majonezë,
 • Kripë,
 • Piper.

Udhëzime

 1. Mishi zihet dhe pritet në fije.
 2. Trangujt priten në rrathë pastaj në katër pjesë.
 3. Vezët e ziera 8 min.priten në katrorë.
 4. Shtohen kikirikat e grimcuar,vaji,majoneza,kripë sipas shijes dhe piper.
 5. Të gjitha përzihen mirë dhe paragjella vendoset në mes të pjatës.
 6. Zbukurohet sipas shijes me proshutë,sallamë,kaçkavall,ullinjë etj.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *