Menu

Mish i bardhë pule me mustardë

 • Detaje
 • Komento

Përbëresit

 • 6 fileta pule,
 • 2 thelpinj hudhre,
 • 1 lugë mustardë,
 • 2 dcl verë të bardhë,
 • Gjalpë ose vaj,
 • Kripë,
 • Piper.

Udhëzime

 1. Filetat fërkohen nga të gjitha anët me hudhër të shtypur,kripë,dhe rozmarinë.
 2. Skuqen në yndyrë të nxehtë nga të dyja anët.
 3. Largohen nga yndyra,në të cilën hidhet 1 lugë mustardë,përzihet gjersa të tretet,pastaj hidhen verë dhe piper.
 4. Shërbehen me burani,patate të ziera,bizele ose bishtaja.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *