Menu

Domate të mbushura me tunë

 • Detaje
 • Komento

Përbëresit

 • 8 domate madhësie mesatare,
 • 100 gr konservë peshku-tunë,
 • 1 qepë e vogël,
 • 3 qepë të reja,
 • 1/2 rrënjë selinoje ose një karotë e kaluar në rende,
 • 3-4 lugë majonezë,
 • 2 lugë lëng limoni,
 • Piper,
 • Kripë.

Udhëzime

 1. Qepa pritet imët dhe i hidhet pak kripë.
 2. Priten qepët e reja dhe bëhet përzierja e majonezës me mëlmesa e lëng limoni dhe hidhet në masën e selinos.
 3. Bëhet përzieja e qepëve dhe përbërësve të tjerë.
 4. Shtohet tuna i imtësuar dhe me këtë masë mbushen domatet e pastruara nga farat e brendia dhe të kriposura pak.
 5. Zbukurohen me kokrra ulliri.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *