Menu

Supat Archives - Page 2 of 2 - Recetat e Cekës

Supë Zogu me Karrota

Përbërësit: 200 gr mish zogu, 1 qepë, 100 gr karrota, Kripë, Vegetë, 1 lugë gjalpë, 1 vezë, 1 lugë ajkë (sipas dëshirës mund t’i shtohen bizele dhe kokrra misri). Fërgohet qepa e grirë hollë dhe …

View Full