Menu

November 2013 - Recetat e Cekës

Trileqe

Përbëresit Udhëzime

View Full  

Ëmbëlsirë Me Mollë

Përbëresit Udhëzime

View Full  

Trofta të Marinuara

Përbërësit: 6 trofta nga 300-400 gr. Piper Specall Vaj Verë e zezë Hudhër Majdanoz Limon Check All / Uncheck All Udhëzimi: Troftat pastrohen, lahen dhe teren me letër kuzhine. Kriposen nga të gjitha anët. Në …

View Full  

Tavë Elbasani

Përbërësit: 1.1/2 kg.mish qengji 150 gr.oriz gjysmë i zier 3oriz gjysmë i zier 200 gr.ajkë 3lugë kos 1qepë Majdanoz Kokrra piperi 2gjethe dafine Specall Kripë Piper. Check All / Uncheck All Udhëzimi: Mishi lahet,pritet në …

View Full  

Sallatë Jonatan

Përbërësit: 400 gr  levrek të freskët ose nga frigoriferi Kripë 3 tranguj turshi 2 mollë të tipit jonatan 2 lugë kopër 1 kokë qepë 1 tubë majdanoz 2 lugë ajkë pak spec djegës 2 lugë …

View Full